skip to Main Content

Edita +370 613 98444 

Landšafto apšvietimo įrengimas – paskutinis baigiamasis etapas želdinime. Tai suteiks Jums papildomą galimybę ne tik dienos, bet ir tamsiu paros metu džiaugtis sutvarkyta aplinka, suteiks jūsų namams dar daugiau jaukumo ir saugumo. Pabandykite įsivaizduoti kaip vaizdas pasikeistų jei panaudotumėme keletą prožektorių akcentiniams augalams paryškinti, o šviestuvus parinktumėme kur nesimato šviesos šaltinis, o tik nuostabiai sklindanti šviesa ant takelio, augalų ar akmens…

 Apšvietimą reikia suderinti su apželdinimo projektu. Tokiu atveju bus galima kloti kabelius dar prieš padarnt pagrindinius apželdinimo darbus. Lauko apšvietimą galima įrengti ir jau sutvarkytame sklype ar sode. Truputį sudėtingiau, bet viskas padaroma. Dirbtinas sodo apšvietimas savotiškai prailgina dieną. Įrengiant sodo apšvietimą reikėtų išryškinti tik atskiras sodo zonas, tuo sudarant ramią energetinę atmosferą. Renkantis lauko apšvietimo įrangą, reikia atkreipti dėmesį vietos reljefą, apželdinimo akcentus, pastato architektūrą. Tinkamai apšviesti laiptus, įėjimus, takelius. Naktį šie dekoratyviniai elementai atrodo kitaip nei dieną. Labai efektingas sodo augmenijos apšvietimas.

 Turime pasirinkti kokio apšvietimo norime – kad būtų viskas stipriai apšviesta ar dekoratyvaus, akcentuojančio atskirus augalus, augalų grupes, takelius, pastatus. Mes visada rekomenduojame antrąjį variantą, nes toks apšvietimo būdas suteikia daugiau malonių pojūčių, praplečia galimybes pamatyti savo aplinką visiškai kitaip. Planuojant lauko apšvietimą ypač dekoratyvaus landšafto, reikėtų šį darba patikėti landšafto architektui.

 Profesionalus turi būti ne tik šviesos šaltinių sumontavimas, bet ir jų vietos, šviesos sklidimo kampo parinkimas.

 Turime nuspręsti kokią įtampa naudosime – 220V ar 12V. Nuo to priklauso kokią įrangą ir kokias medžiagas panaudosime. Lietuvoje naudojamos abi įtampos, tačiau vien dėl saugumo vis daugiau populiarėja 12V apšvietimas. Tokiu atveju naudojami įtampos transformatoriai bei kitokie srovės perdavimo kabeliai, kuriems nėra būtinas šarvas.

 Šviestuvų bei prožektorių pasirinkimas abiem variantais yra didelis, tame tarpe su halogeninėmis lempomis bei su naujos kartos labai ekonomiškomis LED lempomis. Tai ką pasirinksite – priklauso nuo Jūsų norų bei finansinių galimybių.

Back To Top