skip to Main Content

Edita +370 613 98444 

Statybos darbams einant į pabaigą, namo šeimininkai vis dažniau susimasto apie aplinką. Vieni svajoja turėti gražią, išpuoselėtą aplinką, kitiems reikia vaikų žaidimo aikštelės, nedidelio sodo ar šiltnamio… Gražiai sutvarkyta aplinka gerą nuotaiką skleidžia ne tik sodybos šeimininkams, bet ir džiugina praeivio akį. Sutvarkyta sodyba atspindi šeimininkų skonį, grožio supratimą. Skiriasi kompozicijų sudarymas reprezentacinems vietoms ir poilsio zonoms.

Norint turėti išpuoselėtą sodybą reikia paaukoti daug laisvo laiko,o laiko kaip tik visiems ir trūksta. Todėl nutarus pasidaryti projektą reikia apgalvoti ir su apželdinimo specialistu aptarti ir kitus su apželdinimu susijusius klausimus, kuriuos žmonės palieka vėlesniam laikui, arba dar blogiau, galvoja , kad tai su augalais neturi nieko bendro.Visus savo pageidavimus reikia išsakyti želdinių dizainerei ir kartu aptarti Jūsų šeimos poreikius.

Labai svarbu suderinti savo norus taip, kad ateityje būtų patogu, o svarbiausia neužimtų daug laiko želdinius prižiūrėti. Pradžioje visi trykšta optimizmu ir atrodo, kad labai paprasta ir lengva.Svarbu pasirinkti želdinių dizainerį, kuris turėtų žinių, patirties ir galėtų žmogui patarti kokie sprendimai gali ateityje pareikaluti daug laiko ar ypatingų žinių. Labai svarbu, kad klientas galėtų bent porą metų po apželdinimo darbų, gauti kompetetingą informaciją kaip jam rūpintis augalais, kada ir kokiomis trąšomis tręšti, kaip kovoti prieš kenkėjus ir ligas ir t.t. Pastaruoju metu tenka matyti, kaip prieš penkis – šešis metus padarytas apželdinimas virto šabakštynu. Augalai susodinti greitai augantys, kuriuos reikia dažnai genėti, suteikti formą. Užsiėmę žmonės tiesiog neturi tiek laiko. Jiems labiau tiktų lėtai augantys, savo formą išsaugantys augalai, prie kurių nereikia daug dirbti pastoviai juos formuojant.

Drąsiems savo klientams galime pasiūlyti ir netradicinių, įdomesnių, sudėtingesnių apželdinimo variantų. Ypač daug klientų domisi bonsais (formuotais augalais), dykvietėmis, laužavietėmis….
Augalų kompozicijos papuoš kiekvieną sklypą. Jos žiūrisi daug gražiau nei pavieniai augalai, jas patogiau prižiūrėti, todėl augalų komponavimui reikėtų skirti daug dėmesio. Reikia žinoti augalų aukščius, pločius, poreikį saulei, dirvožemiui, kad kiekvienas augalėlis rastų sau tinkamiausią vietą Jūsų sklype. Augalus priderinsime prie namo, apšvietimo, dirvožemio arba tiesiog sukomponuosime Jūsų pageidaujamus augalus. Dažniausiai šios augalų salelės mulčiuojamos mulču ar akmenukais. Taip gražiau ir nereikia ravėti piktžolių. Nepamirškime ir kompozicijų salų formų ir išdėstymo, ne dabar daug kur darbuojasi žolės robotas.

Želdinimo projektas gali būti įgyvendinamas keliais etapais ir nebūtinai tais pačiais metais. Svarbiausia, kad norai ir svajonės būtų išdėstyti projekte, tada nuosekliai ir tvarkingai galima judėti į priekį. Taip išvengsite klaidų sodindami augalus ir momentinių sprendimų, kurie gal būt ateityje pasirodys nevietoje… Reikia nepamiršti, kad nuotraukos, kurias matote, yra šeimininkų norų išpildymo rezultatas. Jeigu turite originalių sprendimų nebijokite jais pasidalinti su želdinių dizaineriu, kartu galite sukurti labai nuostabių vaizdų. Jis tiesiog papildys Jūsų svajonę, parinkdamas tinkamas medžiagas, parinks tinkamiausią vietą ir pasiūlys derančius augalus.

Back To Top