skip to Main Content

Edita +370 613 98444 

Lauko vazonai vasaros sezono gale neturėtų keliauti į sandėliuką ar garažą. Vazonus galime dekoruoti kai jie lieka tušti, be vasarinių gėlių. Iš įvairių kėnio, kadagių, sedulų, beržo ar pušų šakų galima sukurti kompozicijas, kurios džiugins visą šaltąjį sezoną. Vazonus galima puošti jeigu vazone lieka žiemoti augalas – tuja, eglutė ar pušis. Tačiau kompozicijas su gyvais spygliuočiais reiktų ruošti ypatingai, saugant gyvus augalus. Ypač šis puošimo būdas tinka, kai vazone auginame lapuotį krūmą ir jam patinka uždengimas, paruošimas žiemojimui. Toks būdas labai patiks rožėms, šluotelinėms hortenzijoms, raganėms ir kitems augalams likusiems be lapų.

Lauko vazonus galima pradėti puošti iš karto rudenį, kai stoja šaltos naktys arba iš karto vėlinių. Pradžioje tai gali būti tiesiog kompozicijos, vėliau gruodžio mėnesį galime kompozicijas pagyvinti kalėdinėmis dekoracijomis ir elektrinėmis lemputėmis. Ypač smagu kai tamsiais vakarais įėjimą ar terasą puošia šviečiančios kompozicijos. Tokios kompozcijos gali stovėti iki vasario ar net kovo mėnesio.

Kažkodėl Lietuvoje bijoma puoštis ankstyvosiomis pavasarinėmis gėlėmis lauke. Nors kartą pabandykite jau kovo mėnesio gale ar balandžio pardžioje užsisodinti pavasarinėmis gėlėmis. Kai tik parduotuvėse pasirodo vazonėliai su svogūninėmis gėlėmis, galime juos nusipirkti ir susikomponuoti savo vazonuose gėlių kompozicijas. Ypač atsparios šalčiams ir nebijo 2-4 laipsnių šalčio naktimis Scylės, Heleborai, Jacintai, Krokai, Narcizai, Našlaitės. Kai naktimis iki minus 2 laipsnių galime sodinti Ciklamenus, Raktažoles, Tulpes.

Kambaryje šių gėlių vazonėliai labai greit peržydi, o lauke atvikščiai jos laikosi ilgai ir žydi vienos paskui kitas. Ypač gražiai sugujoja našlaitės, raktažolės. Pavasarinėms kompozicijoms ypač tiks besprogstančios kačiukų šakutės ar svyrančių berželių, sedulų šakos. Tiks ir nugenėto sodo šakos. Labai gražiai atrodys pavasarinės kompozicijos papuoštos velykiniais papuošimais.

Bijantiems eksperimentuoti ar neturintiems laiko padėsime. Susisiekite ir pasakykite ko norite, o mes jau pasistengsime išpildyti jūsų norus.

Back To Top