skip to Main Content

Edita +370 613 98444 

Dekoratyviniai augalai – augalų rūšys, išvestos namų bei aplinkos puošimui bei dekoravimui. Šiandien nė vieni stilingi namai neapsieina be dekoratyvinių augalų kieme, kurie ne tik papildo ir papuošia aplinką , bet ir veikia žmogaus gyvenimą.

Mūsų dekoratyvinių augalų aikštelėje gausus asortimentas spygliuočių ir lapuočių augalų. Parduodami augalai importuojami iš Lenkijos, taip pat ir Lietuvos augintojų išauginti augalai. Visos rūšys patikrintos laiko ir mūsų klimato. O mes turėdami ilgametę patirtį visada suteiksime kvalifikuotą informaciją apie augalų auginimą ir priežiūrą. Mūsų medelyne galite įsigyti aukštos kokybės, tinkamų augti Lietuvos klimato sąlygomis jaunų augalų, taip pat suaugusių spygliuočių, lapuočių, vienetinių suformuotų dekoratyvių augalų.

Dalyvaudami parodose, konferencijose, seminaruose Lietuvoje ir kitose, gilias tradicijas želdinimo srityje turinčiose šalyse, esame susipažinę su naujausiomis augalų auginimo, dekoravimo bei želdinimo tendencijomis.

Reikia nepamiršti, kad naujai pasodinti augalai yra jautresni karštiems saulės spinduliams, sausrai, sunkiau pakelia žemas žiemos temperatūras. Todėl naujai pasodintiems augalams reikia truputėlį daugiau dėmesio. Labai svarbu taisyklingas laistymas. Šiltuoju periodu negalima laistyti dieną kai saulė labai kaitri. Sausą rudenį juos patartina laistyti iki pat šalčių, ypač neseniai pasodintus. Greičiau augalai nukenčia žiemą, kai dirvoje trūksta drėgmės, vyrauja stiprūs šiaurės rytų vėjai. Kai nėra sniego, jie ypač išdžiovina dirvą. Augalų šaknis nuo šalčio gerai saugo sniegas, tačiau nuolatine jo danga galime džiaugtis galime retą žiemą. Sodinukus reiktų pamulčiuoti durpėmis ar kitokiu mulčiu, pridengti eglišakėmis, švariais lapais ar šiaudais. Šaltesnės žiemos pavojingos ir magnolijoms, pirštuotiesiems klevams, stambiažiedėms ląstūnėms, didžialapėms hortenzijoms, rododendrams, azalijoms.

Daug bėdos pridaro gausiai iškritęs sniegas – išlaužo šakas, o geriausiu atveju sugadina taisyklingas lajas. Augalus siaura laja galima nestandžiai apvynioti virve, kad sniegas neišlankstytų šakų. Todėl rekomenduojama kol sniegas birus, jį atsargiai nupurtyti nuo augalų. Visžaliai spygliuočiai pavasarį labai nukenčia nuo kaitrių pavasarinės saulės spindulių. Net ir tuos augalus, kurie žiemoja nepridengti, vasario mėnesį iš pietų pusės reikėtų pridengti. Kol dirva dar įšalusi, šaknys negali paimti vandens, o įkaitę ir vėjo garinami spygliai nemažai jo išgarina. Pavasarį parudavę ar apdžiūvę spygliai dažnai būna ne šalčio paveikti, bet saulės nudeginti.

Teisingai parenkant augalų asortimentą ir tinkamai suplanuojant želdomus sklypus, medžiai ir krūmai neturėtų vieni kitų stelbti. Nereti atvejai, kai sodinant nepakankamai atsižvelgiama į būsimus suaugusių medžių gabaritus ir ilgainiui jie išauga aukštesni ir platesni, nei buvo tikėtasi. Todėl nelaukdami, kol medis užaugs ir taps kliūtimi, vienas iš svarbiausių ir sudėtingiausių, o kartais vienintelis medžių ir krūmų priežiūros darbas yra genėjimas. Šis darbas savitas tuo, kad kiekvienai medžių rūšiai ir želdyno paskirčiai turi būti taikomi skirtingi genėjimo būdai ir jie turi būti atlikti tinkamiausiu metu. Jaunų medžių ir krūmų genėjimas pirmaisiais auginimo metais nuolatinėje augimo vietoje yra efektyvesnis, medžių lengvai toleruojamas, pjūviai užauga labai greitai. Daugumai želdynų vertingiausiais laikomi siauralajai medžiai. O paprastai plačiausiai į šalis driekiasi žemutinės ir vidurinės lajos dalies šakos, todėl jauname amžiuje pradėtas ir vėliau pratęstas žemutinių šakų šalinimas padeda suformuoti būtent tokius medžius.

Iškasant augalus medelyne dažnai pažeidžiama šaknų žievė, o kastuvu nukirstų šaknų žaizdos būna nelygios, šerpetotos. Lengviau ir greičiau užgyja lygiu paviršiumi žaizdos ir statmeni pjūviai. Todėl storesnių kaip 5 mm skersmens šaknų žaizdas būtina atnaujinti aštriu įrankiu. Tuo pat metu tikslinga patrumpinti šaknis, ilgesnes nei sodinimo duobė, kad sodinant nereikėtų užraityti. Pasodinti užraitytomis šaknimis medžiai ir krūmai sunkiau prigyja ir pirmuosius 3–6 metus blogiau auga. Persodinant konteineriuose augintus krūmus iš medelyno į nuolatinę vietą išsaugoma visa šaknų sistema, todėl nėra būtinumo sumažinti antžeminę dalį. Tad šiuo atveju genima tik norint paskatinti krūmo išsišakojimą arba pakoreguoti pavidalą. Krūmai ir medžiai išretintomis lajomis gausiai žydi ir dera. Retesnės lajos yra ažūriškos ir galime patenkinti dažnus miestiečių prašymus dėl langų apšvietimo pagerinimo. Retinamos tik genėjimui pakančių medžių ir krūmų lajos. Jautriai genėjimą ištveriančių augalų lajos paprastai neretinamos, o ir poreikio dažniausiai nebūna.

Tikriausiai jau supratote, kad protingai prižiūrėti savo augančius augalėlius tai didelis darbas. Visiems klientams, įsigijantiems pas mus augalus, išsamiai paaiškinsime jo augimo ir prižiūrėjimo ypatumus. Pamokysime genėti, kaip ir kuo tręšti, kurioje vietoje jam tinkamiausios sąlygos augti. Įsigijus augalą galime pasiūlyti įsigyti ir jam reikalingas trąšas. Patarsime kada , kaip ir kiek tręšti.

Pas mus galite įsigyti DOVANŲ ČEKĮ Jūsų pasirinktai sumai Naujiena !!!

Jeigu pirksite augalą dovanų, mes galime jį gražiai supakuoti ir dekoruoti maloniomis smulkmenomis !

Back To Top